GP Premium - en to no translation catalogue (434 entries)

en: + More
no: + Mer

en: 100% Width
no: 100% Bredde

en: Above Content Area
no: Over innholdsområde

en: Above Title
no: Over tittel

en: Activate
no: Aktiver

en: Activating plugins
no: Aktiverer plugins

en: Add Background Image
no: Legg til bakgrunnsbilde

en: Add Exclusion Rule
no: Legg til ekskluderingsregel

en: Add Location Rule
no: Legg til lokasjonsregel

en: Add Media
no: Legg til Media

en: Add New Element
no: Legg til nytt Element

en: Add New Header
no: Legg til ny sidetopp

en: Add New Layout
no: Legg til nytt Oppsett

en: Add New Page Header
no: Legg til ny sidetopp

en: Add Padding
no: Legg til indre marg (padding)

en: Add Section
no: Legg til seksjon

en: Add User Rule
no: Legg til brukerregel

en: Add to excerpt
no: Legg til utdrag

en: Additional Cleanup
no: Ekstra opprydding

en: Advanced
no: Avansert

en: After Content
no: Etter innhold

en: After Entry Title
no: Etter oppføringstittel

en: After Footer Content
no: Etter sidebunn innhold

en: After Footer Widgets
no: Etter sidebunn widgets

en: After Header
no: Etter sidetopp

en: After Header Content
no: Etter sidetopp innhold

en: After Left Sidebar Content
no: Etter innhold i venstre sidekolonne

en: After Right Sidebar Content
no: Etter innhold i høyre sidekolonne

en: Alignment
no: Justering

en: All Elements
no: Alle elementer

en: All Page Headers
no: Alle sidetopper

en: All Users
no: Alle brukere

en: All types
no: Alle typer

en: Amount
no: Beløp

en: An error occurred, please try again.
no: En feil oppstod. Vennligst prøv igjen.

en: Apply
no: Bruk

en: Archive Content Title
no: Arkivinnholdstittel

en: Attachment
no: Vedlegg

en: Automatic
no: Automatisk

en: Automatically add paragraphs
no: Legg til avsnitt automatisk

en: Back to Top Button
no: Tilbake til toppen Knapp

en: Background
no: Bakgrunn

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background Color Overlay
no: Bakgrunn fargeoverlegg

en: Background Image
no: Bakgrunnsbilde

en: Background Images
no: Bakgrunnsbilder

en: Background Overlay
no: Bakgrunn Overlegg

en: Background Position
no: Bakgrunnsposisjon

en: Background Video
no: Bakgrunnsvideo

en: Backgrounds
no: Bakgrunner

en: Before Content
no: Før innhold

en: Before Footer
no: Før sidebunn

en: Before Footer Content
no: Før sidebunn innhold

en: Before Header
no: Før sidetopp

en: Before Header Content
no: Før sidetopp innhold

en: Before Left Sidebar Content
no: Før innhold i venstre sidekolonne

en: Before Right Sidebar Content
no: Før innhold i høyre sidekolonne

en: Below Header
no: Under sidetopp

en: Below Title
no: Under tittel

en: Block
no: Blokk

en: Blog
no: Blogg

en: Both Sidebars
no: Begge sidekolonner

en: Both Sidebars on Left
no: Begge sidekolonner til Venstre

en: Both Sidebars on Right
no: Begge sidekolonner til Høyre

en: Bottom
no: Bunn

en: Branding Type
no: Merkevaretype

en: Bulk Actions
no: Massehandlinger

en: Button
no: Knapp

en: Buttons
no: Knapper

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cart
no: Handlekurv

en: Change
no: Endre

en: Change the spacing for various elements using pixels.
no: Endre avstanden til forskjellige element med bruk av pixels.

en: Checking demo content
no: Kontrollerer demoinnhold

en: Choose Element Type
no: Velg elementtype

en: Choose Image
no: Velg bilde

en: Choose Logo
no: Velg Logo

en: Choose Video
no: Velg Video

en: Choose when this element should display.
no: Velg når dette elementet skal vises.

en: Choose when this element should not display.
no: Velg når dette elementet ikke skal vises.

en: Choose...
no: Velg...

en: Cleaning up
no: Rydder opp

en: Click and drag to sort
no: Klikk og dra for å sortere

en: Click to edit
no: Klikk for å redigere

en: Click to edit settings
no: Klikk for å redigere innstillinger

en: Click to remove
no: Klikk for å fjerne

en: Close Button
no: Lukk-knappen

en: Colors
no: Farger

en: Column Gap
no: Kolonnemellomrom

en: Columns
no: Kolonner

en: Comments
no: Kommentarer

en: Configure
no: Konfigurer

en: Container Width
no: Beholderbredde

en: Content
no: Innhold

en: Content (no sidebars)
no: Innhold (ingen sidekolonner)

en: Content / Sidebar
no: Innhold / Sidekolonne

en: Content Area
no: Innholdsområde

en: Content Padding
no: Innholds padding (indre marg)

en: Content Title
no: Innholdstittel

en: Content Width
no: Innholdsbredde

en: Content is required for the below settings to work.
no: Innhold kreves for at innstillingene nedenfor skal fungere.

en: Content restored.
no: Innhold gjenopprettet.

en: Content type
no: Innholdstype

en: Continue Shopping
no: Fortsett å handle

en: Copyright
no: Kopirett

en: Create
no: Lag

en: Currently using your <a href="#" class="generate-featured-image">featured image</a>.
no: Nå brukes ditt <a href="#" class="generate-featured-image">fremhevede bilde</a>.

en: Custom Image
no: Tilpasset bilde

en: Custom Navigation Colors
no: Tilpasset navigasjonsfarger

en: Deactivate
no: Deaktiver

en: Deactivating imported plugins
no: Deaktiverer importerte plugins

en: Disable
no: Deaktiver

en: Disable Featured Image
no: Deaktiver fremhevet bilde

en: Disable Site Header
no: Deaktiver sidetopp

en: Display breadcrumbs
no: Vis brødsmuler

en: Display cart in menu
no: Vis handlekurv i meny

en: Display featured images
no: Vis fremhevede bilder

en: Display page title
no: Vis sidetittel

en: Display post date
no: Vis innleggsdato

en: Display post navigation
no: Vis postnavigering

en: Display posts in columns
no: Vis innlegg i kolonner

en: Display product title
no: Vis produkttittel

en: Display short description
no: Vis kort beskrivelse

en: Display this element for specific user roles.
no: Vis dette elementet for spesifikke brukerroller.

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Downloading content
no: Laster innhold

en: Dropdown Direction
no: Nedtrekksretning

en: Edit Element
no: Rediger element

en: Edit Header
no: Rediger sidetopp

en: Edit Page Header
no: Rediger sidetopp

en: Edit Section
no: Rediger seksjon

en: Elements
no: Elementer

en: Enable
no: Aktiver

en: Enter valid license key for automatic updates.
no: Angi gyldig lisensnøkkel for automatiske oppdateringer.

en: Entire Site
no: Hele nettstedet

en: Excerpt
no: Utdrag

en: Exclude
no: Ekskluder

en: Execute PHP
no: Utfør PHP

en: Existing Site Import Detected
no: Eksisterende nettstedimport oppdaget

en: Export
no: Eksporter

en: External File
no: Ekstern fil

en: Featured Image
no: Fremhevet bilde

en: Featured Images
no: Fremhevede bilder

en: Float Left
no: Flytende Venstre

en: Float Right
no: Flytende Høyre

en: Font size
no: Skriftstørrelse

en: Footer
no: Sidebunn

en: Footer Padding
no: Bunnfelt indre marg (padding)

en: Footer Widget Area
no: Sidebunn widget område

en: Footer Widget Area Padding
no: Indre marg (padding) för widget-område i bunnfelt.

en: Front Page
no: Forside

en: Full Screen
no: Full skjerm

en: Full Width
no: Full bredde

en: Full Width (no padding)
no: Full bredde (ingen indre marg)

en: GP Premium requires GeneratePress to be your active theme.
no: GP Premium krever at GeneratePress er gjeldende tema.

en: General
no: Generell

en: General Settings
no: Generelle instillinger

en: GeneratePress Site Library
no: GeneratePress Nettstedsbibliotek

en: GeneratePress has an update available.
no: GeneratePress har en oppdatering tilgjengelig.

en: Generating your dynamic CSS in an external file offers significant performance advantages.
no: Generering av dynamisk CSS i en ekstern fil gir betydelige ytelsesfordeler.

en: Global Locations
no: Globale lokasjoner

en: Go Back
no: Gå tilbake

en: HTML and shortcodes allowed.
no: HTML og kortkoder tillatt.

en: HTML is allowed.
no: HTML er tillatt.

en: Header
no: Sidetopp

en: Header / Logo
no: Sidetopp / Logo

en: Header Background
no: Sidetopp bakgrunn

en: Header Padding
no: Sidetopp indre marg (padding)

en: Headers
no: Overskrifter

en: Heading 1 (H1)
no: Overskrift 1 (H1)

en: Heading 1 (H1) Color
no: Overskrift 1 (H1) Farge

en: Heading 2 (H2)
no: Overskrift 2 (H2)

en: Heading 2 (H2) Color
no: Overskrift 2 (H2) Farge

en: Heading 3 (H3)
no: Overskrift 3 (H3)

en: Heading 3 (H3) Color
no: Overskrift 3 (H3) Farge

en: Heading 4 (H4)
no: Overskrift 4 (H4)

en: Heading 4 (H4) Color
no: Overskrift 4 (H4) Farge

en: Heading 5 (H5)
no: Overskrift 5 (H5)

en: Heading 5 (H5) Color
no: Overskrift 5 (H5) Farge

en: Heading 6 (H6)
no: Overskrift 6 (H6)

en: Headings
no: Overskrifter

en: Height
no: Høyde

en: Help
no: Hjelp

en: Hide
no: Skjul

en: Hooks
no: Knagger (Hooks)

en: Horizontal Alignment
no: Horisontal justering

en: Image
no: Bilde

en: Image Alignment
no: Bildejustering

en: Image Height
no: Bildehøyde

en: Image Link
no: Bildelenke

en: Image Width
no: Bildebredde

en: Import
no: Importer

en: Import/Export
no: Importer/Eksporter

en: Importing content
no: Importerer innhold

en: Importing options
no: Importerer alternativer

en: Importing site options
no: Importerer alternativer for nettsted

en: Importing widgets
no: Importerer widgets

en: Insert Image
no: Sett inn bilde

en: Insert Logo
no: Sett inn Logo

en: Insert Video
no: Sett inn Video

en: Insert into Page Header
no: Sett inn i sidetopp

en: Insert into Section
no: Sett inn i seksjon

en: Inside
no: Innside

en: Inside Content Area
no: Inne i innholdsområdet

en: Inside Content Container
no: Inne i innholdsbeholder

en: Install now.
no: Installer nå.

en: Installing plugins
no: Installerer plugins

en: Internal notes can be helpful to remember why this element was added.
no: Interne noter kan være nyttige for å huske hvorfor dette elementet ble lagt til.

en: Invalid license.
no: Ugyldig lisens.

en: It is highly recommended that you remove the last site you imported before importing a new one.
no: Det anbefales på det sterkeste at du fjerner det siste nettstedet du importerte før du importerer et nytt.

en: Item added to cart.
no: Varen er lagt i handlekurven.

en: Large
no: Stor

en: Layout
no: Oppsett

en: Layouts
no: Oppsett

en: Learn how
no: Lær hvordan

en: Left
no: Venstre

en: Left & Right Padding
no: Venstre & Høyre indre marg (padding)

en: Left Sidebar
no: Venstre sidekolonne

en: Left Sidebar Width
no: Venstre sidekolonne bredde

en: License Key
no: Lisensnøkkel

en: License activated.
no: Lisens aktivert.

en: License deactivated.
no: Lisens deaktivert.

en: Line height
no: Linjehøyde

en: Loading...
no: Laster...

en: Location
no: Plassering

en: Logged In
no: Innlogget

en: Logged Out
no: Logget ut

en: MP4 file
no: MP4 fil

en: Make first post featured
no: Gjør første innlegg fremhevet

en: Manual
no: Manuell

en: Media Attachment Size
no: Størrelse på medievedlegg

en: Menu
no: Meny

en: Menu Item Content
no: Menyelement innhold

en: Menu Item Height
no: Menyelement høyde

en: Menu Item Width
no: Menyelement bredde

en: Menu Items
no: Menyelementer

en: Merge with site header
no: Slå sammen med sidetopp

en: Messages
no: Meldinger

en: Mobile Header
no: Mobil Sidetopp

en: Mobile Header Logo
no: Mobil sidetopp logo

en: Mobile Menu Breakpoint
no: Mobilmeny brytningspunkt

en: Mobile header font size
no: Skriftstørrelse for mobil sidetopp

en: Module activated.
no: Modul aktivert.

[ctx: Module name]
en: Backgrounds
no: Bakgrunner

[ctx: Module name]
en: Blog
no: Blogg

[ctx: Module name]
en: GeneratePress Site
no: GeneratePress Nettside

[ctx: Module name]
en: Secondary Navigation
no: Sekundær navigering

en: Modules
no: Moduler

en: Navigation
no: Navigasjon

en: Navigation Alignment
no: Navigasjonsjustering

en: Navigation Background
no: Navigasjonsbakgrunn

en: Navigation Colors
no: Navigasjonsfarger

en: Navigation Item
no: Navigasjonselement

en: Navigation Location
no: Navigasjonsplassering

en: Navigation Logo
no: Navigasjonslogo

en: Navigation Search
no: Navigasjonssøk

en: Navigation Text
no: Navigasjonstekst

en: Navigation Width
no: Navigasjonsbredde

en: New Element
no: Nytt Element

en: New Page Header
no: Ny sidetopp

en: New URL
no: Ny URL

en: No Background Image
no: Ingen bakgrunnsbilde

en: No Navigation
no: Ingen navigasion

en: No Repeat
no: Ingen gjentagelse

en: No Sidebars
no: Ingen sidekolonner

en: No sections added!
no: Ingen seksjoner lagt til!

en: No sites found.
no: Ingen nettsteder funnet.

en: None
no: Ingen

en: Not set
no: Ikke satt

en: Not yet rated
no: Ikke vurdert ennå

en: Number of Items
no: Antall varer

en: OGV file
no: OGV fil

en: Off
no: Av

en: Old URL
no: Gammel URL

en: On
no: På

en: Or you can <a href="#">set the featured image</a>.
no: Eller du kan <a href="#">sette inn fremhevet bilde</a>.

en: Outside
no: Utside

en: Overlay
no: Overlegg

en: Overlay Color
no: Overleggsfarge

en: Overwrite your navigation logo on this page.
no: Overskriv navigasjonslogo på denne siden.

en: Overwrite your site-wide logo/header on this page.
no: Overskriv din logo/sidetopp på denne siden.

en: Padding
no: Indre marg (padding)

en: Page Builder:
no: Sidebygger:

en: Page Header
no: Sidetopp

en: Page Header Archives
no: Sidetopp arkiv

en: Page Header Image
no: Sidetoppbilde

en: Page Header Location
no: Plassering av sidetopp

en: Page Header Video
no: Sidetopp Video

en: Page Headers
no: Sidetopper

en: Pages
no: Sider

en: Paragraph margin
no: Avsnittsmargin

en: Parallax Effect
no: Parallax Effekt

en: Parent Page Header:
no: Overordnet sidetopp

en: Place content behind header (sliders etc..)
no: Plasser innhold bak sidetopp (slideshow etc..)

en: Plugins activated
no: Plugins aktivert

en: Position
no: Posisjon

[ctx: Post Type General Name]
en: Elements
no: Elementer

[ctx: Post Type General Name]
en: Page Headers
no: Sidetopper

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Page Header
no: Sidetopp

en: Post Types - Archives
no: Innleggstyper - Arkiv

en: Post Types - Single
no: Innleggstyper - Singel

en: Posts
no: Innlegg

en: Posts Page (blog)
no: Innleggsside (blogg)

en: Price
no: Pris

en: Primary Navigation
no: Primær navigasjon

en: Priority
no: Prioritet

en: Products
no: Produkter

en: Products Per Page
no: Produkter per side

en: Rated %s out of 5
no: Vurdert %s av 5

en: Read more
no: Les mer

en: Read more label
no: Les mer etikett

en: Receive beta updates
no: Motta beta-oppdateringer

en: Receiving updates
no: Mottar oppdateringer

en: Regenerate CSS File
no: Regenerer CSS fil

en: Remove
no: Fjern

en: Remove Image
no: Fjern bilde

en: Remove Imported Site
no: Fjern importert nettsted

en: Remove Logo
no: Fjern Logo

en: Remove Sections
no: Fjern seksjoner

en: Remove background image
no: Fjern bakgrunnsbilde

en: Removing imported content
no: Fjerner importert innhold

en: Repeat
no: Gjenta

en: Repeat x
no: Gjenta x

en: Repeat y
no: Gjenta y

en: Reset
no: Nullstill

en: Reset Settings
no: Tilbakestill innstillinger

en: Resize Image
no: Endre bildestørrelse

en: Restoring CSS
no: Gjenoppretter CSS

en: Restoring site options
no: Gjenoppretter alternativer for nettstedet

en: Restoring theme options
no: Gjenoppretter temaalternativer

en: Restoring widgets
no: Gjenoppretter widgets

en: Right
no: Høyre

en: Right Sidebar
no: Høyre sidekolonne

en: Right Sidebar Width
no: Høyre sidekolonne bredde

en: Roles
no: Roller

en: Save
no: Lagre

en: Search Page Header
no: Søk i sidetopper

en: Search Results
no: Søkeresultater

en: Section
no: Seksjon

en: Section Background
no: Seksjonsbakgrunn

en: Sections
no: Seksjoner

en: Security check failed.
no: Sikkerhetssjekk feilet.

en: Separating Space
no: Mellomrom avstand

en: Set Overlay Defaults
no: Angi standardverdier for overlegg

en: Set as Section Background
no: Angi som seksjonsbakgrunn

en: Set background image
no: Angi bakgrunnsbilde

en: Settings
no: Innstillinger

en: Shop Product Titles
no: Butikk produkttitler

en: Shopping Bag
no: Handlepose

en: Shopping Basket
no: Handlekurv

en: Shopping Cart
no: Handlevogn

en: Show all
no: Vis alle

en: Sidebar
no: Sidekolonne

en: Sidebar / Content
no: Sidekolonne / Innhold

en: Sidebar / Content / Sidebar
no: Sidekolonne / Innhold / Sidekolonne

en: Sidebar / Sidebar / Content
no: Sidekolonne / Sidekolonne / Innhold

en: Sidebar Layout
no: Sidekolonne oppsett

en: Sidebar Widgets
no: Sidekolonne Widgets

en: Sidebars
no: Sidekolonner

en: Site Footer
no: Sidebunn

en: Site Library
no: Nettstedsbibliotek

en: Site Logo
no: Nettsted Logo

en: Site Tagline
no: Nettstedets slagord

en: Site Title
no: Sidetittel

en: Size (Auto)
no: Størrelse (Auto)

en: Skip
no: Hopp over

en: Small
no: Liten

en: Spacing
no: Avstand

en: Static
no: Statisk

en: Style
no: Stil

en: Sub-Menu Item Height
no: Undermenyelement høyde

en: Support
no: Brukerstøtte

en: Taxonomies - Archives
no: Taksonomier - Arkiv

en: Text
no: Tekst

en: Text Alignment
no: Tekstjustering

en: Text Current
no: Nåværende tekst

en: The author of the current post.
no: Forfatteren av nåværende innlegg.

en: The content title of the current post/taxonomy.
no: Innholdstittel på nåværende innlegg/taksonomi.

en: The entire collection of GeneratePress premium modules.
no: Hele samlingen av GeneratePress premiummoduler.

en: The published date of the current post.
no: Den publiserte datoen for det nåværende innlegg.

en: Theme options restored.
no: Temalternativer gjenopprettet.

en: These options are no longer available as of GP Premium 1.10.0.
no: Disse alternativene er ikke lenger tilgjengelige fra og med GP Premium 1.10.0.

en: This appears to be an invalid license key for GP Premium.
no: Dette ser ut til å være en ugyldig lisensnøkkel for GP Premium.

en: This process makes changes to your database. If you have existing data, be sure to create a backup as a precaution.
no: Denne prosessen gjør endringer i databasen din. Hvis du har eksisterende data, må du huske å opprette en sikkerhetskopi som en forholdsregel.

en: This process restores your previous options, widgets and active plugins. It will also remove your imported content and CSS.
no: Denne prosessen gjenoppretter tidligere alternativer, widgeter og aktive plugins. Det vil også fjerne ditt importerte innhold og CSS.

en: This site is using Elementor which means you will want to replace the imported image URLs.
no: Dette nettstedet bruker Elementor, noe som betyr at du vil ønske å erstatte de importerte URL-adressene.

en: This site uses the following plugins.
no: Dette nettstedet bruker følgende plugins.

en: This will remove the current sidebar widgets for the selected sidebar. Your layout must have a sidebar set for this Element to show.
no: Dette vil fjerne de nåværende sidekolonne widgets for den valgte sidekolonnen. Oppsettet ditt må ha en sidekolonne for at dette elementet skal vises.

en: Top
no: Topp

en: Top & Bottom Padding
no: Topp & Bunn indre marg (padding)

en: Top Bar
no: Topplinje

en: Top Bar Padding
no: Topplinje avstand (padding)

en: Typography
no: Typografi

en: Update Element
no: Oppdater element

en: Update Page Header
no: Oppdater sidetopp

en: Update now.
no: Oppdater nå.

en: Updates
no: Oppdateringer

en: Upload
no: Last opp

en: Upload %s
no: Last opp %s

en: Uploaded to this Page Header
no: Lastet upp itl denne sidetoppen

en: Use "0" or leave blank for proportional resizing.
no: Bruk "0" eller la stå tomt for proporsjonal endring av størrelse.

en: Use Navigation as Header
no: Bruk Navigering som sidetopp

en: Use Sections
no: Bruk seksjoner

en: Use background color as overlay
no: Bruk bakgrunnsfarge som overlegg

en: Use the background color as a background overlay.
no: Bruk bakgrunnsfargen som bakgrunnsoverlegg.

en: Users
no: Brukere

en: Variants
no: Varianter

en: Vertical Alignment
no: Vertikal justering

en: Vertical center content
no: Vertikalt senter innhold

en: View Page Header
no: Vis sidetopp

en: Visual
no: Visuell

en: WEBM file
no: WEBM fil

en: Warning: This will delete your settings and can not be undone.
no: Advarsel: Dette sletter innstillingene og kan ikke tilbakestilles.

en: We will attempt to serve exact image sizes based on your width/height settings. If that is not possible, we will resize your images using CSS. Learn more about featured image sizing %s.
no: Vi vil prøve å bruke nøyaktige bildestørrelser basert på dine bredde/høydeinnstillinger. Dersom det ikke er mulig, endres størrelsen på bildene dine ved å bruke CSS. Lær mer om fremhevet bildestørrelse %s.

en: Why?
no: Hvorfor?

en: Widget Padding
no: Widget avstand (padding)

en: Widget Titles
no: Widgettitler

en: Width
no: Bredde

en: WooCommerce - Account
no: WooCommerce - Konto

en: WooCommerce - Cart
no: WooCommerce - Kurv

en: WooCommerce - Checkout
no: WooCommerce - Kasse

en: WooCommerce - Global
no: WooCommerce - Globalt

en: WooCommerce - Shop
no: WooCommerce - Butikk

en: WooCommerce not activated.
no: WooCommerce ikke aktivert.

en: Your license is not active for this URL.
no: Lisensen din er ikke aktiv for denne nettadressen.

en: Your license key expired on %s.
no: Lisensnøkkelen din utløp %s.

en: Your license key has been disabled.
no: Lisensnøkkelen din er deaktivert.

en: Your license key has reached its activation limit.
no: Lisensnøkkelen din har nådd aktiveringsgrensen.

en: bold
no: fet

en: here
no: her

en: inherit
no: arve

[ctx: more on post title]
en: More on %s
no: Mer på %s

en: none
no: ingen

en: out of 5
no: av 5
